hotelpristav orava ubytovanie

Aktivity v okolí v Hoteli Prístav

 

 

Plavba loďou + Slanický ostrov umenia

Plavba loďou + Slanický ostrov umenia

 Zažite jedinečnu výletnú a poznávaciu plavbu po Oravskej priehrade s nádherným výhľadom na Západné Tatry, Babiu horu a  prehliadkou Slanického ostrova umenia našou komfortnou loďou MP-ORAVA pre 162 osôb. Plavba trvá 1,5 hodiny a na lodi sa nachádza bufet s občerstvením.

Slanický ostrov umenia ako stála expozícia tradičného ľudového umenia je umiestnená uprostred Oravskej priehrady. Svojou jedinečnosťou patrí medzi najnavštevovanejšie kultúrne pamiatky Oravy. Dominantou ostrova je Kostol Povýšenia sv. Kríža a hrobka. V interiéri je nainštalovaná expozícia - „Tradičná ľudová plastika a maľba " a v exteriéry sa nachádza lapidárium kamennej plastiky „Oravská kamenárska tvorba" z 18. a 19. storočia

Foto zdroj: https://www.lodorava.sk/

Socha Ježiša Krista

Socha Ježiša Krista

Najvyššia socha Krista na Slovensku stojí v obci Klin a je jednou z troch na svete. Do výšky 9,5 m sa týči na Grape, odkiaľ pozerá na okolitú krajinu. Spod jeho nôh je krásny výhľad nielen na Klin, ale aj na Oravskú priehradu, okolité obce a Roháče. Okrem sochy Krista je v areáli ešte socha kľačiaceho Jána Pavla II. 

Od hotela je to 15 minút autom.

Foto zdroj: https://www.klin.sk/

Aquapark Chocholow

Aquapark Chocholow

Chochołowskie Termy sa nachádzajú v Poľsku od hotela 30 minút autom. Pre našich ubytovaných hostí poskytujema 15% zľavu. Chochołowskie Termy sú miesto, kde si každý, bez ohľadu na vek alebo záľuby, nájde atrakciu priamo pre seba. Hostia majú k dispozícii viac než 30 bazénov a sudou s rôznou špocifikáciou, liečebná zóna s neupravenou sírnou vodou a jódovou soľankou, stanovište s hydromasážou, divoká rieka, siete na lezenie, vodné gejzíry.
Voda v bazénoch má teplotu 32 - 36°C, preto možno v našich vonkajších bazénoch relaxovať dokonca aj počas mrazivých dní.

Zľavu 15% nie je možné využiť v sobotu! 

Foto zdroj: https://www.chocholowskietermy.pl/sk/

Kinderland- najväčšia detská izba

Kinderland- najväčšia detská izba

Kinderland sa nachádza v Námestove od hotela 7km a ponúka svojim návštevníkom rôzne druhy zábavy. Pre našich ubytovaných hostí poskytujeme 10% zľavu do základnej zóny. Delí sa na 5 zón, ktoré ponúkajú rôzne druhy využitia. Fun zóna, jump zóna, 3D, 5D kino, game zóna, aqua zóna. Okrem atrakcií pre deti a dospelých sú v ponuke rôzne reštauračné služby (kaviareň, cukráreň).

Foto zdroj: https://www.kinderlandno.sk/

 

Meander Oravice + Ski

Meander Oravice + Ski

Aquapark Meander sa nachádza v horskej osade Oravice na úpätí Západných Tatier, blízko slovensko-poľských hraníc. Od hotela je to 30 minút autom.  Meander momentálne poskytuje množstvo zliav. Je výnimočný nielen svojou geotermálnou liečivou vodou. Nájdete tu na jednom mieste krásnu tatranskú prírodu a zároveň veľa zábavy pre celú rodinu.Súčasťou rezortu Meander je rovnako skipark s viac ako 12 km zjazdoviek. Pre zdatných lyžiarov je k dispozícii jazdivá červená zjazdovka, pre ostatných potom mnoho menej náročných trás. Rodičia najmenších detí ocenia lyžiarsky pás. Pre cestu na kopec môžete využiť štvorsedačkovú lanovku s kapacitou 2400 osôb/h alebo klasický lyžiarsky vlek.
 

Foto zdroj: https://www.meanderoravice.sk/

Oravakafe

Oravakafe

Expozícia Oravakafe sa nachádza v útulnom domčeku v oravskej obci Krušetnica vzdialenej od hotela 18,7km. Rozpráva príbeh kávovníkového zrnka od svojho počiatku až po lahodný koniec. Z vonku nenápadný, z vnútra sofistikovaný. Interiér domčeka zdobí mozaika z kávovníkových zŕn a dojmy dotvárajú exponáty vystavené v jeho priestoroch. Zbierka exponátov Oravakafe je slovenským rekordom a je ocenená Certifikátom za najväčšiu zbierku.

Zdroj: https://muzeumkavy.sk/

Oravská lesná železnica

Oravská lesná železnica

Oravská lesná železnica je jednou z mála zachovaných  úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. Oravská lesná železnica slúžila pôvodne na zvážanie dreva. Dnes patrí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Oravy. Na vlak sa môžete usadiť do motorovej dreziny či panoramatických vozňov, ktoré ťahá motorová lokomotíva. Na vrcholovej stanici Sedlo Beskyd v nadmorskej výške 935m n. m. je prestávka, počas ktorej môžete vystúpiť na vyhliadkovú vežu a rozhliadnuť sa na krásnu panorámu oravskej prírody.

Železnica sa nachádza 33 km od hotela 

Foto zdroj: https://www.oravskemuzeum.sk/

Oravský hrad

Oravský hrad

Majestátna dominanta regiónu Orava, ktorá patrí medzi národné kúlturné pamiatky. Oravský hrad sa nachádza v obci Oravský Podzámok, ktorý je od hotela vzdialený 27,4km. 

Prvá písomna zmienka o tomto hrade pochádza z druhej polovice 13. storočia. Počas svojej existencie nebol nikdy dobytý a až do dnešných čias sa zachoval vo veľmi dobrom stave.     

Na hrade sa nakrúcali filmy ako Kráľ drozdia brada, Princezná a žobrák, Sokoliar Tomáš a prvá čiernobiela verzia filmu Dracula. V priestoroch Citadely bola otvorená špecializovaná Mediateka, expozícia venovaná filmom, ktoré boli točené v priestoroch Oravského hradu.

Foto zdroj: https://www.oravskemuzeum.sk/

Splavovanie rieky Orava na pltiach

Splavovanie rieky Orava na pltiach

 

Spoznať históriu Oravy a zároveň zažiť fascinujúcu plavbu po rieke Oravy môžete na drevenej plti. Plavba je nenáročná, bezpečná a ubehne rýchlo. Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke Orava vedie popod skalnaté bralo Oravského hradu. Pri plavbe sa Vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti.

Splav rieky začína v Hornej Lehote, ktorá je vzdialená 28,8 km od hotela.

Foto zdroj: https://www.plte-orava.sk/

Brestovská jaskyňa - Zuberec

Brestovská jaskyňa - Zuberec

Brestovská jaskyňa sa nachádza neďaleko obce Zuberec na severozápadnom úpätí Západných Tatier na území Tatranského národného parku.Predstavuje podzemnú súčasť rozsiahleho hydrologického systému. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi.
Jej vchod je situovaný v nadmorskej výške 867 m n. m. oproti Múzeu oravskej dediny, pri drevenom amfiteátri.

Zdroj: http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/397-brestovska-jaskyna

Múzeum Oravskej dediny v Zuberci

Múzeum Oravskej dediny v Zuberci

Múzeum oravskej dediny sa nachádza pod Západnými Tatrami, na poľane Brestová, v tesnej blízkosti Brestovskej jaskyne. Na ploche 8 hektárov je postavených 54 objektov ľudovej architektúry presunutých z oravských dedín.

Zuberec je vzdialený 32km od hotela.

Foto zdroj: https://www.muzeum.sk/muzeum-oravskej-dediny-zuberec-brestova.html